Magazynowe wózki wysokiego podnoszenia

Podwozie

Dyszel/Sterownica

Wykonane ze składanej ramy, w celu zminimalizowania konieczności spawania indukcyjnego, dzięki temu zapewniona jest większa stabilność i wytrzymałość bez względu na warunki podłoża i składowania. Konfiguracja z czterema stałymi punktami podparcia gwarantuje wyjątkową stabilność. Dzięki systemowi łatwej regulacji, obracające się koło pomaga utrzymać doskonałą przyczepność przy niskim zużyciu koła. Zastosowane maszty o dużej widoczności, zapewniają szeroki zakres widzenia podczas magazynowania, sortowania i transportu. Komora baterii jest dostępna po podniesieniu klapy, ułatwiając w ten sposób codzienne i okresowe kontrole oraz ładowanie. Szczególną uwagę poświęcono dostępności części łatwo zużywalnych w celu zminimalizowania kosztów utrzymania.
Jest rezultatem dokładnych badań nad ergonomią pracy, kombinacją połączenia komfortu jazdy i obsługi z nowoczesnymi technologiami. Wszystkie elementy zapewniające sprawne i bezpieczne manewrowanie są umiejscowione w sterownicy, co gwarantuje efektywność, precyzję i co raz wyższą wydajność. Dzięki zastosowaniu zintegrowanej z układem hamulcowym sprężyny gazowej sterownica po zwolnieniu wraca do pozycji pionowej bez uderzenia lub odbicia. Dyszel został wykonany z materiału ABS (acrylonitrilebutadiene-styrol) ze stalowym rdzeniem zdolnym do przyjęcia nawet silnego uderzenia bez deformacji i odkształceń.

Maszt

Funkcje hydrauliczne

Maszty OMG są wykonane z ciągnionych na zimno części dla zapewnienia najwyższej wytrzymałości skrętnej i na zginanie.Siłowniki pneumatyczne oraz łańcuchy zostały umieszczone poza porfilem masztu w celu zwiększania szerokości pola widzenia podczas pracy (w wyłączeniem modelu Logos).Dostęne w trzech wersjach: simplex, duplex oraz triplex z wolnym skokiem lub bez, z nominalnym udźwigiem 1.000 do 2.000 kg.
Mocny i cichy silnik o mocy 2 lub 3 kW w zależności od pojemności, jest wysoko indukcyjny oraz nadzwyczaj wydajny przy niskim poborze prądu. Wysoka efektywność pompy na niskich obrotach.Opcja podnoszenia i opuszczania obsługiwana za pomocą przycisku umiejscowionego na dyszlu, dostępna bez konieczności odrywania rąk od sterownicy.

System elektroniczny

Prowadzenie

  • zmianę kierunku jazdy
  • zwolnienie pedału gazu
Układ sterownaia monitoruje wszystkie funkcje urządzenia oraz umożliwia dokonywanie zmian w celu zoptymalizowania wydajności maszyny dostosowując ją do rodzaju wykonywanej pracy. Zarazem zapewniając niskie zużycie energii oraz bezgłośną pracę.

<< powrót
Niezawodny i dużej mocy silnik elektryczny będący w stanie sprostać najwyższym wymaganiom wydajności, dostarczając konieczne zasilanie bez względu na poziom obciążenia. Poziom prędkości uzależniony wyłącznie od pozycji pedału gazu.